Штучний інтелект, лазерні системи зв’язку і робототехніка: якими будуть армії майбутнього

 

Як може змінитися військова техніка в найближчі 20 років? Відповідь на це питання має вирішальне значення для формування військового бюджету, планування військових дій і вибору пріоритетів.

Про це в новому звіті «Прогноз змін у військовій техніці на 2020-2040 роки» пише Майкл О’Хенлон – старший науковий співробітник інституту Брукінгса.

Його головними спеціалізаціями є зовнішня політика і оборонна галузь США. З 2011 по 2012 рік О’Хенлон займав посаду зовнішнього консультанта ЦРУ. Всесвітню популярність йому принесла книга «Технологічні зміни і майбутні війни», інформують Економічні Новини.

У новій роботі Майкл О’Хенлон дав прогноз щодо подальшого військового прогресу. Вчений наголошує на тому, що більшість армійських розробок створюються протягом десятиліть. На його думку, 20 років – це хоч і великий проміжок часу, однак він дозволяє спрогнозувати майбутнє. О’Хенлон ґрунтується на методології статті «Ретроспектива революції у військовій справі 2000-2020 років», в якій він також давав прогноз на два десятиліття.

Екс-співробітник ЦРУ прогнозує, що військові розробки протягом 2020-2040 років будуть розвиватися набагато стрімкіше, ніж в період 2000-2020 років. Пов’язано це, головним чином, зі швидким прогресом комп’ютерних інновацій.

В основі його роботи 29 різних типів військових технологій, які поділені автором на 4 категорії: сенсори; комп’ютери і комунікація; снаряди, двигуни і платформи; інші види зброї і ключові технології. Кожному підвиду озброєння поставлена оцінка ймовірного прогресу: помірний, високий і революційний.

Експерт передбачає, що революційними галузями стануть ті, які пов’язані, в першу чергу, з розвитком робототехніки, кібербезпеки і штучного інтелекту. Майкл О’Хенлон також зауважує, що істотну роль у розвитку армії майбутнього зіграють енергетичні системи, гіперзвукові ракети і розробка нових матеріалів. Їм, на думку експерта, відведена роль «помічників» технологічного прориву.

О’Хенлон пише, що завдяки наявності в американської армії сучасних комп’ютерних технологій, оптоволокна та інших прогресивних речей, яких немає у головного ворога США – ІГІЛ, вона здатна проводити якісну розвідку, аналіз і конфронтацію. І не тільки передбачати та прогнозувати дії ворога, але й перемагати.

Багато країн зараз відстають від американського рівня розвитку систем збору даних, що робить США поза конкуренцією. Але, на думку вченого, завжди так тривати не буде. У війні проти більш прогресивних ворогів вигравати лише на зборі та аналізі даних не вийде. Експерт закликає владу звернути увагу на розвиток лазерної системи зв’язку, яка може мати ключове значення в космосі, де для передачі даних немає жодних перешкод.

У звіті експерт приділяє велику увагу розвитку радіотехнологій. Сучасні комп’ютерні розробки дозволили військовим оперативно змінювати частоти і отримувати надійні і безпечні канали зв’язку. О’Хенлон прогнозує, що підвищити ефективність радіопередавачів і перейти до «мережевого переміщення» допоможуть інновації мобільного зв’язку.

https://docs.google.com/presentation/d/1zwna1CHn-wtLWhrKZR53HVF1YyRUS0ba2VM4WqUfpA0/edit?usp=sharing

Комментариев нет:

Отправить комментарий